İlan vermek için sadece WhatsApp 0538 367 11 88 (SEDAT) 

                Havuç günümüzde çok fazla tüketilen beylikdüzü escort besinlerin başında gelmektedir. Salatalarda, yemeklerde, ya da tek başına yenebilen havuç Asya kökenli olup asıl yetişme topraklarının Afganistan olduğu tahmin edilmektedir.

Neredeyse herkes tarafından da bilindiği gibi havuç, harika bir A vitamini kaynağıdır. Eğer düzenli olarak havuç tüketiyor iseniz A vitamini açısından hiçbir eksikliğinizin olmadığını söyleyebilmek mümkündür. Havuç; yemeklerin içerisinde, salataların yanında ve meyvelerin yanında bile aperatif yiyeceklerden biri olarak tüketildiğinden, tüketimi de oldukça kolay olan bir besin kaynağıdır.

 

Havuç yemenin bizlere ne gibi faydaları dokunur?

 

                Ortalama bir porsiyon doğranmış ya da rendelenmiş havucun içerisinde yaklaşık olarak %10 civarında K vitamini, %6 civarında C vitamini ve yine ortalama olarak %2 kalsiyum bulunmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi yüksek miktarda da A vitamini içermektedir. A vitamini karaciğer için oldukça faydalı bir vitamindir. Havuç ve içerdiği A vitamini diğer besinler ile birlikte aynı zamanda göz ve kemik sağlığına da oldukça faydalıdır. Bir diğer içerdiği B6 vitamini ise bakır, magnezyum ve folik asit içermektedir. Zengin mineraller ve besin kaynakları düşünüldüğünde çok tüketilmesi oldukça gerekli ve faydalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website